تبلیغات
بهترین سایت ایرانی - نكاتی از خانه تكانی
بهترین سایت ایرانی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نكاتی از خانه تكانی

سرامیك 
امروزه بسیاری از منازل را با سرامیك كفپوش می كنند. كفپوش های سرامیك در اندازه ها، طرح ها، رنگ ها و قیمت های گوناگون در بازار موجودند. تمیز كردن سرامیك نسبتاً آسان است و البته نباید زیبایی آن را نیز فراموش كرد. با رعایت نكاتی می توان بر عمر كفپوش سرامیك افزود: 
.

- برای دوام و حفظ زیبایی سرامیك ها بهتر است آنها را به طور مرتب با اسفنجِ مرطوب تمیز كنید و بعد با استفاده از پارچه ای نرم یا اسفنجی خشك، رطوبت آنها را بگیرید. چنانچه به طور مرتب سرامیك ها را تمیز كنید، از تجمع لكه ها و به وجود آمدن لكه های پایداری كه به سختی پاك می شوند، جلوگیری خواهید كرد.
هر گاه متوجه شدید خطوط میان سرامیك ها كدر و بد رنگ شده است، مقدار كمی ماده شوینده به یك لیتر آب بیفزایید. سپس با استفاده از اسفنجِ آغشته به این محلول، با دقت خطوط سرامیك ها را پاك كنید تا لكه ها و نیز مواد زایدی كه در این خطوط جمع شده از بین بروند و سرامیك ها جلای خود را بازیابند. پس از تمیز كردن خطوط میان سرامیك ها، با استفاده از همان محلول یا حتی آب خالص سطح سرامیك ها را تمیز كنید. مراقب باشید كه از مواد شوینده غلیظ و قوی برای سرامیك استفاده نكنید، زیرا ممكن است روی سطح آنها خط بیفتد و آسیب جدی ببینند(همیشه پیش از استفاده از هر نوع ماده پاك كننده، برچسب روی آن را مطالعه كنید تا با اطمینان كافی آن را به كار ببرید).

 

- چنانچه سرامیك ها باز هم تمیز و شفاف نشد، مقداری ماده سفید كننده را با آب مخلوط كنید (البته حتماً پیش از استفاده از این محلول، هواكش را روشن یا حداقل پنجره ای را باز كنید و برای جلوگیری از ایجاد هرگونه حساسیت، دستكش بپوشید). محلول را حدود بیست دقیقه كنار بگذارید. سپس با استفاده از اسفنج به تدریج همه قسمت ها را با آن بپوشانید. حدود ده تا بیست دقیقه بعد، تمام قسمت ها را به طور كامل با دستمال خیس پاك كنید. برای از بین بردن اثر ماده سفید كننده، در مرحله بعد از یك ماده شوینده ملایم استفاده كنید و دوباره تمام كف را با دستمال خیس پاك كنید. سپس همه بخش ها را با پارچه ای نرم خشك كنید.

- بهتر است برای تمیز كردن هر نوع كفپوش، كار را از قسمت انتهایی سالن یا اتاق (جایی كه از در و راهرو دور است) شروع كنید. تكه تكه كف را تمیز كنید و جلو بیایید تا به در نزدیك شوید. به این ترتیب، شما پایتان را روی قسمت های تمیز شده نمی گذارید و از دوباره كاری جلوگیری می شود.
فرش 
برای نگهداری هرچه بهتر فرش ها به این نكات توجه كنید:
- هرگاه لكه ای روی فرش به وجود آمد، بلافاصله برای برطرف كردن آن اقدام كنید تا لكه روی آن باقی نماند.
- برای پاك كردن لكه های قهوه، چای و مواد رنگی نظیر آب انگور، ابتدا برای جلوگیری از نفوذ بیشتر مادهِ ریخته شده، با حوله كاغذی یا دستمال كاغذی به آرامی رطوبت محل مورد نظر را بگیرید. سپس مقداری آب معدنی یا سودا روی آن بریزید و پس از چند دقیقه، محل را با دستمال پاك كنید. آن قدر این كار را تكرار كنید تا هیچ اثری از لكه بر فرش بر جای نماند.

- برای رفع لكه مواد چرب از جمله مداد شمعی و موادی همچون قیر ابتدا مقداری حلال غیرچرب كه زود خشك نمی شود بر مقداری پنبهِ مرطوب بریزید و آن را آرام روی لكه قرار دهید. به این ترتیب مقداری از ذرات جذب پنبه و حلال روی آن می شود. این كار را آن قدر تكرار كنید تا تمام لكه از بین برود. سپس محل را با پارچه مرطوب و تمیز پاك كنید.
- برای رفع لكه كاكائو، چسب و بستنی، ابتدا به آرامی اطراف محل مورد نظر را جمع كنید تا لكه بیشتر پخش نشود. سپس یك قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یك فنجان آب حل كنید و این محلول را با پنبه یا دستمالی نرم و تمیز روی محل قرار دهید و بدون این كه محل لكه را بمالید، به آرامی آن را تمیز كنید. چنانچه چند بار این عمل را تكرار كنید، اثر ماده ریخته شده به طور كامل از بین می رود. سپس محل مورد نظر را با دستمال مرطوب تمیز كنید.

- برای برطرف كردن لكه شمع روی فرش، ابتدا تا حد امكان شمع ریخته شده را با دستمال بردارید. محل مورد نظر را به طور كامل با كاغذ قهوه ای یا كاغذ خشك كن بپوشانید. سپس اتوی گرم را روی كاغذ بكشید. این عمل را چند بار تكرار كنید تا لك برطرف شود.
- برای رفع لكه های قدیمی بر جای مانده روی فرش كه احتمالاً هنگام لك شدن متوجه آن نشده اید، مقداری كف خمیر ریش روی محل لك بریزید. سپس محل را با پارچه ای مرطوب بمالید و بعد آن را با دستمالِ خشك تمیز كنید. محل لك را با پارچه تمیزی بپوشانید و جسم سنگینی مثل كتاب روی آن قرار دهید. هرگاه پارچه مرطوب شد، آن را عوض كنید تا پس از گذشت مدتی، رطوبت فرش از بین برود.

- برای تمیز كردن فرش با شامپو، ابتدا تمام سطح فرش را با جاروبرقی تمیز كنید تا گرد و غبار آن گرفته شود. سپس از شامپوی فرش استفاده كنید.
پارچه های قدیمی 
بسیاری از خانم ها پارچه ها و رومیزی های قدیمی دارند كه برای تمیز كردن آنها دچار مشكل می شوند. شستشوی چنین پارچه هایی در ماشین لباسشویی اصلاً عاقلانه نیست. به علاوه گاه لازم نیست برای حفظ و تمیز كردن آنها هزینه ای بپردازید. خودتان می توانید به راحتی از عهده نگهداری و تمیز كردن وسایل و پارچه های باارزش برآیید.

برای این كار به نكاتی كه در ادامه می آید توجه كنید:
- پارچه مورد نظر را به شكل مربع یا مثلث تا كنید و به حدی آن را كوچك كنید كه وقتی پارچه را خیس كردید، قادر به حمل آن در دستان خود باشید. سپس با نخی كه با جنس و رنگ پارچه همخوانی داشته باشد، لایه های پارچه را با دقت و احتیاط به هم كوك بزنید. حتماً دقت كنید كه نخ مورد استفاده رنگ پس ندهد.
- اگر پارچه قدری ضخیم است، شب آن را در محلول پودر صابون و آب گرم خیس كنید (بیش از این كه آن را در محلول قرار دهید، مطمئن شوید كه خرده های صابون به طور كامل در آب حل شده باشد). روز بعد محلول را به طور كامل خالی كنید و پارچه تاخورده را با دقت در ته تشت فشار دهید. ظرف را دوباره با آب ولرم یا سرد پر كنید و پارچه را آرام آرام آبكشی كنید. هر بار مراقب باشید تا پارچه صاف باقی بماند. آن قدر این عمل را تكرار كنید تا همه مواد صابونی از پارچه بیرون برود. هرگاه مطمئن شدید كه دیگر در پارچه اثری از محلول صابون نیست، با دست تا حد امكان آب اضافی پارچه را بگیرید. البته اصلاً پارچه را نچلانید و باز هم آن را صاف نگه دارید. سپس آرام آرام كوك های دوخته شده را بشكافید و پارچه را همان طور صاف روی حوله ای قرار دهید تا خشك شود. می توانید آن را در هوای آزاد خشك كنید، اما مراقب باشید كه در معرض نور خورشید نباشد.
- برای شستن پرده های توری كه به مرور زمان در معرض نور خورشید مقاومت خود را از دست داده و نازك شده اند نیز می توانید از همین روش استفاده كنید. با این تفاوت كه پیش از آبكشی آخر، چند قاشق نمك در آب بریزید تا پارچه صاف و شق و رق باقی بماند و كمتر چروك شود.
- اگر می خواهید پارچه قدیمی و باارزشی را اتو كنید، بهتر است زمانی كه هنوز خیس است این كار را انجام دهید. پارچه باید نه خیس خیس و نه مرطوب باشد؛ بلكه باید كمی آبدار باشد.

ملافه 
ملافه های سفید به مرور زمان سفیدی خود را از دست می دهند و كم كم زرد می شوند، به گونه ای كه حتی در مواقعی شستشوی آنها هم بی فایده به نظر می رسد و سفیدی اولیه را به آنها باز نمی گرداند. اما با توجه به نكاتی می توانید بر عمر و زیبایی ملافه های سفید بیفزایید: 
- ملافه های كتانی را به طور جداگانه با مواد پاك كننده معمولی در آب گرم بشویید و برای شستشوی آنها كمتر از حد معمول مواد پاك كننده استفاده كنید. در این صورت ملافه ها مدت بیشتری سفید می مانند.
- نور خورشید برای از بین بردن هرگونه میكروب برجای مانده بسیار مناسب است. بهتر است ملافه ها را در معرض نور خورشید خشك كنید.

 عکس محصول

تابلو هفت سین

تابلو هفت سین روی چوب ام دی اف در اندازه 20 *20 با بهترین کیفیت

8,000 تومان خرید تابلو  هفت سین

What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 11 شهریور 1396 03:32 ب.ظ
hello there and thank you for your info – I have definitely picked up anything
new from right here. I did however expertise a few
technical issues using this web site, as I experienced to reload the
web site lots of times previous to I could get
it to load correctly. I had been wondering if your web
host is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your
high quality score if advertising and marketing with Adwords.
Anyway I am adding this RSS to my email and can look
out for a lot more of your respective interesting content.
Make sure you update this again soon.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

دانلود آهنگ فیلم بازی كارتون عكس طالع بینی و هر چه كه دوست داشته باشین اینجا می بینید
مدیر وبلاگ : نگار

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان